Tobula dovana moterims – Dovanu kuponas   Isigykite dabar!

Mezoterapija

Mezoterapija – tai medicininis gydymo metodas, kurio metu į probleminės kūno odos zoną mikroinjekcijomis sušvirkščiami įvairūs veikliųjų preparatų mišiniai. Mezoterapiją verta taikyti siekiant atjauninti odą, spręsti estetines odos problemas, siekiant stabdyti plaukų slinkimą arba skatinti augimą.

Geriausia dovana sau – mezoterapija

Kas yra mezoterapija?

Mezoterapija – tai medicininis gydymo metodas, kurio metu į probleminės kūno odos zoną mikroinjekcijomis sušvirkščiami įvairūs veikliųjų preparatų mišiniai.  Mezoterapija gali būti taikoma veido, paakių, antakių, kaklo, lūpų, dekoltė (iškirptės). Mezoterapijos procedūros gali būti taikomos ir celiulito gydymui. Odai svarbu būti aprūpintai reikalingomis veikliosiomis medžiagomis, kurios padeda palaikyti normalią jos funkciją ir sveiką išvaizdą, todėl tiek adatinė, tiek mikroadatinė, tiek frakcinė mezoterapija yra puikus būdas atkurti šių veikliųjų medžiagų kiekį odoje.

Egzistuoja mezoterapijos klasifikacija pagal poveikį organams, visam organizmui:

  1. Bendra – poveikis visam organizmui, pvz., mezostres, mezostimuloterapija,
  2. Sisteminė – poveikis organų sistemai, pvz., neuromezoterapija, kraujagyslių mezoterapija, poveikis virškinimo traktui,
  3. Vietinė – poveikis atskiram organui.

Taip pat, klasifikuojama pagal injekcijų gylį:

  1. Epiderminės arba intraepiderminės (ED, IED),
  2. Intraderminės paviršinės (IDS),
  3. Intraderminės gilios (IDP),
  4. Dermo-hipoderminės (DHD),
  5. Hipoderminės (НD),
  6. Intramuskuliarinės (IM),
  7. Mišrios. 

Pagal būdus, atsižvelgiant į organą skirstoma:

  1. Intratekalinės injekcijos (tiesiai į problemos vietą) (IT) (trigeriniai taškai, lipomos, papilomos),
  1. Injekcijos į organą (IOr) (oda, raumenys, sausgyslės, sąnariai ir t.t.),
  2. Injekcijos šalia organo (POr) (odos plotas aplink probleminį organą),
  3. Ekstra-refleksinės injekcijos (EOR) (į segmentinę-refleksinę organo projekcinę zoną,  skausmas, parestezija, odos neurodistrofija ir t. t.),
  4. Kombinuotos injekcijos (kombinaciją sudaro 2 – 3 būdų derinys),
  5. Kompleksinės injekcijos (visų būdų derinys).

Pagal įterpiamų preparatų kiekį ir injekcijų trukmės laiką: 

  1. Be vaistų (sausoji mezoterapija, piketažas, sausasis napažas),
  2. Mikroinjekcijos (matuojamos lašais – mažas, didelis lašas),
  3. Mini injekcijos (dešimtoji mililitro dalis),
  4. Injekcijos (mililitrai),
  5. Mezoinfiltracija (audinių prisotinimas vaistiniu tirpalu),
  6. Mezoperfūzija (labai mažomis porcijomis, lėtai per stacionarią adatą arba kateterį, 5 – 45 

min.).

Pagal naudojamą įrangą:

  1. Rankinė,
  2. Aparatinė.

Individualioji mezoterapija – kas tai? Skirstymas (atskiros metodikos, pagal poveikį, nukreiptos į tam tikrą patologiją, ar sistemą):

  1. Kraujagyslių (mesovasco),
  2. Neuromezoterapija (mesoneuro),
  3. Skausmo (mesopain, anti-pain, mesoalgo),
  4. Priešuždegiminė (mesoflam, mesofluxion, mesoflux),
  5. Antisenėjimo (аnti-age, mesoage),
  6. Mezorefleksoterapija (mesoreflexo),
  7. Mezoimunoterapija (mesoimmuno),
  8. Alopecijų (mesopecia),
  9. Antistresinė (mesostress),
  10. Metabolinė (lokalinė, sisteminė, trofinė, antioksidantinė ir kt.),
  11. Lipolitinė (mesodissolution, mesоlypo, mesolyse),
  12. Mezopunktūra (mesopuncture). Ir daug kitų.

Kai kurių kosmetinių problemų neįmanoma išspręsti tik kremų ar masažų pagalba, todėl, kad jų priežastis ,,slypi‘‘ ne odos paviršiuje, bet pačioje odoje arba dar giliau. Mezoterapinių procedūrų pagalba galima paveikti gilesnius odos sluoksnius ir netgi poodį, todėl mezoterapija pripažįstama vienu iš efektyviausių metodų, siekiant pakoreguoti tam tikras estetikos problemas.

Kokios yra mezoterapijos indikacijos?

  • Odos senėjimas (jos profilaktika ir gydymas),
  • Fotosenėjimas,
  • Sausa, atoniška oda,
  • Raukšlės,
  • Papilkėjusi, ,,rūkalių’’ oda,
  • Riebi, porėta oda,
  • Praradusi elastingumą bei suglebusi oda,
  • Padidėjusi odos pigmentacija,
  • Maišeliai po akimis, patamsėję paakiai,
  • Dvigubas pagurklis,
  • Celiulitas, lokalios riebalų sankaupos,
  • Strijų gydymas,
  • Plaukų slinkimas (po streso, po chirurginės operacijos, po gimdymo, dėl hormonų pokyčių 

tiek vyrams tiek moterims, židininiam plikimui, androgenetiniam ir t.t),

  • Silpni, lūžinėjantys, gyvybingumą praradę plaukai,
  • Randai (postaknė, po traumos ir t.t.).

Mezoterapijos preparatai ir metodai

Mezoterapinius kokteilius (mišinius) sudaro specialistas. Dažniausiai jis sudaromas iš 2-3, kartais ir daugiau veikliųjų medžiagų, kurios papildo viena kitą.

Atsiliepimai apie mezoterapiją

Mezoterapija žavi pacientus plačiomis pritaikymo galimybėmis: taikoma veidui, paakiams, antakiams, lūpoms, dekoltė (iškirptei), kaklui, kūnui, nuo celiulito. Taip pat, dėl plačiai paplitusių odos problemų, tokių kaip aknė, hiperpigmentacija, randai ir pan., mezoterapija tampa vienu iš efektyviausių problemų sprendimo būdų. Klientų atsiliepimai priklauso ne tik nuo pačios procedūros rezultatų, bet ir pojūčių procedūros metu ir procedūrą atliekančio specialisto konsultavimo kokybės. Todėl, mezoterapijai atlikti verta rinktis modernią, šiuolaikišką kliniką, kurioje dirba puikiai savo darbą išmanantys specialistai, kurie ne tik tinkamai atliks pačią procedūrą, bet ir pasirūpins jūsų komfortu, deramai ir išsamiai pakonsultuos, suteiks visą reikiamą informaciją apie tai ką galima daryti ir ko privalu vengti po procedūros. 

Į ką svarbu atkreipti dėmesį renkantis mezoterapiją atliksiantį specialistą?

Visų pirma, pasidomėkite specialisto kvalifikacija. Didžiuosiuose Lietuvos miestuose, tokiuose kaip Vilnius ar Kaunas, taip pat kituose miestuose, pasitaiko specialistų, atliekančių šią procedūrą be teisės tai daryti. Jeigu įmanoma, pasidomėkite ne tik specialisto kvalifikacija, bet ir jo pasiekimais grožio srityje, jo atliekamų procedūrų rezultatais, atsiliepimais.

Neužkibkite pamatę pigius reklaminius triukus. Kur nors šmėstelėjus įrašui, kad mezoterapijos procedūrai dabar taikoma akcija, nepirkite procedūros aklai, neišsiaiškinę kas, kaip ir kur ją atlieka. Kaip ir nurodyta straipsnyje, po mezoterapijos gali pasireikšti komplikacijos, o tam kad jų būtų išvengta, gydytojas privalo turėti patirties ir gebėti labai objektyviai vertinti kiekvieną individualų atvejį.

Kitas ne mažiau svarbus veiksnys jūsų komfortui procedūros atlikimo metu – klinika, kurioje atliekama procedūra. Nuo šiol invazines bei neinvazines grožio procedūras galima atlikti ne tik didžiuosiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune ar Klaipėdoje, bet ir modernioje klinikoje Trakuose. Trakai žmones traukia ne tik dėl gražios gamtos ar istorinių paminklų – Trakų estetikos centre dirbantys grožio srities profesionalai susilaukia pačių geriausių atsiliepimų.

Kokia yra mezoterapijos procedūros kaina?

Mezoterapijos kainos gali svyruoti nuo 100 iki 250 Eur, priklausomai nuo mezoterapijai atlikti parinkto preparato kainos bei srities kurioje atliekama procedūra.

Mezoterapijos istorija. Kaip ir kada buvo pradėta taikyti ši procedūra?

Mezoterapija yra vienas iš seniausių ir efektyviausų gydymo metodų, žinomų žmonijos istorijoje.  Dar ketvirtame amžiuje, prieš mūsų erą, Hipokratas, sąnarių skausmui malšinti, lokaliuose skausmo plotuose, intradermaliai įvesdavo kaktuso adatą (spyglį). Vėlesnio laikmečio moksliniuose darbuose aptinkama daugkartinių užsiminimų apie įvairias metodikas, kurios, pagal to laikmečio technologijas, yra kaip prototipas šiuolaikinei mezoterapijai.

Pradininkai:

  1. G. Pravaz – prancūzų chirurgas.
  2. Wood – škotų kilmės gydytojas.
  3. Head ir J. Mackenzie – anglų kilmės neurobiologai.
  4. Leriche, J. A. Sicard – gydytojai.
  5. A. Aslan – rumunų kilmės gydytoja.
  6. M. Pistor – prancūzų kilmės gydytojas (laikomas pagrindiniu pradininku, nes pirmasis apibendrino visų atliktų tyrimų rezultatus.)

Pistor tyrimų rezultatus apibendrino 1958 m., konstatuodamas, jog ryškiausio terapinio poveikio pasiekiama iš mezodermos išsivysčusioms jungiamojo audinio, raumenų ir kraujagyslinėms struktūroms ir pasiūlė tokį intraderminės ir hipoderminės terapijos metodą vadinti mezoterapija. Trumpai apibūdindamas mezoterapijos esmę, Dr. M. Pistor pabrėžė, jog tai gydymo metodas, kai vaistinės medžiagos suleidžiama “mažai, retai ir į reikiamą vietą”. Medicinos pasaulyje mezoterapija pradžioje didesnio susidomėjimo nesulaukė, tačiau buvo sėkmingai pritaikyta veterinarijoje. Pistor buvo sudarytos dar geresnės sąlygos tęsti darbus, o nuo 1960 m. dėstyti mezoterapiją Alfort veterinarijos mokykloje, Paryžiuje.

Pirmieji mezoterapijos dėstytojai – gydytojai Bicheron ir Dallouz Bourguignon dirbo Hôpital Necker-Enfants Malades ligoninėje, vėliau Lariboisière skausmo centre Paryžiuje. 

1964 m. balandžio mėn. 21 d. įkurta Prancūzijos mezoterapijos draugija, turėjusi 16 narių. 

1968 m. M. Pistor apgynė disertaciją mezoterapijos tema. Didėjant susidomėjimui mezoterapija tarptautiniu mąstu, 1976m. įvyko pirmasis tarptautinis kongresas, o 1983 m. įkurta tarptautinė  mezoterapijos draugija, vienijanti daugiau kaip dvidešimties šalių specialistus.

1987 m. Prancūzijos nacionalinė medicinos akademija mezoterapiją pripažino tradicinės, o ne alternatyvios medicinos, metodika. Nuo 2001 m. mezoterapija nacionaliniame medicinos procedūrų registre priskirta nuskausminančioms procedūroms.

Prancūzijoje mezoterapijos specialistai, pagal vieningą programą, ruošiami penkiuose universitetuose: Marselio (1989 m.), Bordo (1996 m.), Paryžiaus (2002 m.), Dižono ir Clermont Ferrand (2003 m.). Pracūzijoje mezoterapiją praktikuoja keli tūkstančiai gydytojų.

Prancūzijos Mezoterapijos draugija injekcijų metodikas suklasifikavo 1999 m., pagrindiniu šios klasifikacijos kriterijumi yra injekcijų gylis ir preparato įterpimo būdas (sausas ar šlapias). 

Vystantis medicinos mokslui ir technologijoms, mezoterapijos mokslas taip pat nestovėjo vietoje. Buvo sukurta ir kuriama naujos technologijos, preparatai, metodikos. Viso šito pasekoje buvo sukurta aparatinė mezoterapija (beadatinė), kur mezoterapinis preparatas į odos sluoksnį įvedamas ultragarso pagalba, perforacinė (mikroadatinė) mezoterapija – pastaroji skaitoma kaip inovacinė, labai efektinga ir dėl to greitai išplitusi visame pasaulyje. Dėl savo efektyvumo labai pamėgta Holivudo žvaigždžių.

1958 m. „Presse Medical“ № 44 buvo publikuotas M. Pistor straipsnis „Trumpas naujų prokaino savybių, naudojant jį vietiškai gydant žmogaus patologijas, pristatymas“, kuriame jis konstatavo, kad prokaino poveikis, iš mezodermos išsivysčiusioms jungiamojo audinio, raumenų ir kraujagyslinėms struktūroms, toks didelis, kad tokį intraderminės ir hipoderminės terapijos metodą reikia vadinti nauja sąvoka – mezoterapija.

Mezoterapijos esmė ne preparatų įvedimas į viduriniuosius odos sluoksnius (mezodermą), kaip dažnai klaidingai galvojama, o poveikis, iš mezodermos išsivysčiusioms jungiamojo audinio, raumenų ir kraujagyslinėms struktūroms, esančioms odoje ir po ja.

Visose organų struktūrose yra iš mezodermos išsivysčiusios jungiamojo audinio, raumenų ir kraujagyslių struktūros, turinčios ontogenetinį ryšį. Tai apibrėžia jų tarpusavio įtaką įvairiems organams ir sistemoms. Iš mezodermos išsivysčiusių struktūrų tarpusavio ryšys ir tarpusavio įtaka labiau ir ryškiau pasireiškia tiek kiek ontogenetiškai ir/arba anatomiškai jie arti vienas kito.

Anksčiau termino „mezoterapija“ supratimas reiškė prokaino injekcijas į odos ir poodžio struktūrą, kaip galima arčiau pažeisto organo. Tačiau nuo to momento, kai atsirado mezoterapija ir iki šios dienos, ši sritis pastoviai ir dinamiškai vystosi, kaupiasi patirtis, didėja indikacijų skaičius, kur būtų galima panaudoti šį metodą, daugėja naudojamų preparatų šiai sričiai.

Jeigu pradžioje mezoterapiją naudojo aštriems ir chroniškiems skausmo sindromams gydyti, tai šiandien, daugelio šalių mokslininkų dėka, atsirado daug naujų ir moksliškai pagrįstų klinikinės mezoterapijos krypčių. 

Reikia pabrėžti, kad mezoterapija reikalauja specialaus išsilavinimo, pagal sudėtingumo ir žinių lygį mezoterapiją atlikti gali tik gydytojas, pabaigęs medicinos studijas ir įgijęs specializaciją.

Galerija

  • Odos senėjimas (jos profilaktika ir gydymas),
  • Fotosenėjimas,
  • Sausa, atoniška oda,
  • Raukšlės,
  • Papilkėjusi, ,,rūkalių’’ oda,
  • Riebi, porėta oda,
  • Praradusi elastingumą bei suglebusi oda,
  • Padidėjusi odos pigmentacija,
  • Maišeliai po akimis, patamsėję paakiai,
  • Dvigubas pagurklis,
  • Celiulitas, lokalios riebalų sankaupos,
  • Strijų gydymas,
  • Plaukų slinkimas (po streso, po chirurginės operacijos, po gimdymo, dėl hormonų pokyčių 

tiek vyrams tiek moterims, židininiam plikimui, androgenetiniam ir t.t),

  • Silpni, lūžinėjantys, gyvybingumą praradę plaukai,
  • Randai (postaknė, po traumos ir t.t.).
  • Nėštumas,
  • Ūmios odos ligos, lėtinių odos ligų paūmėjimas,
  • Kraujo krešėjimo sutrikimai,
  • Kai kurie neurologiniai sutrikimai,
  • Reabilitacijos laikotarpis po operacijos,
  • Procedūrai naudojamų medžiagų netoleravimas.

Dažnai šalutiniam poveikiui priskiriami tokie reiškiniai, kaip: 

  1. Skausmas,
  2. Kraujavimas ir kraujosruvos,
  3. Kraujagyslių reakcijos (eritema, leukodermos),
  4. Taškiniai arba linijiniai odos pažeidimai,
  5. Epidermio atsisluoksniavimas ir t.t .

Mezoterapijos komplikacijos gali būti:

  1. Introgeninės – sukeliami medicinos personalo veiksmų (gydytojai be tinkamos kvalifikacijos, 

antiseptikos nesilaikymas, nepakankamos žinios ir praktiniai mezoterapijos įgūdžiai, 

mezofarmakologijos nežinojimas, mezoterapijos preparatų ypatybių nežinojimas ir kt.),

  1. Technogeninės (dėl netinkamos įrangos ir įterpimo technikos metodų naudojimo),
  2. Farmakogeninės (sukeltos įšvirkšto preparato poveikio),
  3. Mišrios.

Neprognozuojamos komplikacijos – tos, kurias sunku numatyti. Jos kyla naudojant klinikiniais tyrimais nepatikrintus, neišbandytus preparatus, kurių sudėtis nėra ištyrinėta. Prognozuojamų komlikacijų pavyzdys: celiulito, perteklinio riebalų sankaupų gydymui, dažniausiai be jokio endokrinologinio tyrimo, ir indikacijų, naudojami monopreparatai arba jau paruošti kokteiliai, kurių sudėtyje yra tireoidiniai (skydliaukės) hormonai (trijodtironinas, trial, tiratrikolis). Naudojant šiuos preparatus, galimos pasekmės yra: tireotoksikozė, skydliaukės patologijos manifestacija arba progresavimas (Gūžys (lot. struma) – skydliaukės išvešėjimas ar padidėjimas, tiroiditas – skydliaukės uždegimas), nuosavų hormonų gamybos nuslopinimas, antikūnių, kurie blokuoja nuosavų hormonų veiklą, gaminimasis, skydliaukės edeminis sindromas.

Trakų estetikos centre taikomi naujieji Suisselle® laboratorijos kūriniai – Apriline® CELLBOOSTER® kompleksai. CELLBOOSTER® unikali patentuota CHAC technologija, sujungia gamtos galią ir estetinės pramonės inovacijas.

Apriline® CELLBOOSTER GLOW / kompleksas su hialurono rūgštimi Sumažina hiperpigmentaciją, pagerina odos tonusą ir atspalvį, atgaivina ir giliai drėkina odą, sustiprina natūralų odos apsauginį barjerą. Stabilizuota formulė suteikia ilgalaikį efektą, o patentuota technologija užtikrina geresnį veikliųjų medžiagų tiekimą. Labai biologiškai prieinami mikroelementai atitinka odos fiziologiją.

Apriline® CELLBOOSTER LIFT / kompleksas su hialurono rūgštimi Suteikia liftingo efektą ir išlygina raukšles, atjaunina odą, pagerina odos tonusą ir mikrocirkuliaciją. Pasiekiamas ilgalaikis efektas, o patentuota technologija užtikrina geresnį veikliųjų medžiagų įsisavinimą. Labai biologiškai prieinami mikroelementai atitinka odos fiziologiją. Atkuria dermos tankį ir giliai drėkina.

Apriline® CELLBOOSTER SHAPE / kompleksas su hialurono rūgštimi Mažina lokaliai susikaupusius riebalus (pvz.: pagurklis), sumažina perteklinių skysčių kaupimąsi, pagerina limfos tekėjimą, oda tampa stangresnė.

Apriline® CELLBOOSTER HAIR / kompleksas su hialurono rūgštimi Maitina galvos odą ir stiprina folikulus, paspartina plaukų augimą, apsaugo nuo plaukų slinkimo ir žilimo. Plaukai tampa stipresni, labiau žvilga.

Registracija

Prenumeruoti naujienlaiškį

Prenumeruoti naujienlaiškį tekstas kuria reikia sukurti

Tavo pasirinkimas maksimaliam Grožiui

Įsigyk tinkamos vertės trakų estetikos centro dovanų kuponą.