Tobula dovana moterims – Dovanu kuponas   Isigykite dabar!

Limfodrenažinis masažas

Limfodrenažinis masažas yra reikalingas norinti normalizuoti bei atstatyti limfinės sistemos darbą. Šis masažas dar vadinamas gydomuoju, nes gerina bendrą žmogaus savijautą. Masažo metu suaktyvinama kraujotaka, organizmas lengvai pašalina susikaupusias toksiškas medžiagas. Ši masažo dėka sumažėja bendras kūno svoris, skatinami odos regeneracijos procesai, ženkliai pagerinama emocinė būklė, sumažėja esami patinimai, taip pat dėl suaktyvėjusios limfotakos žmogus pradeda jaustis energingiau. 

Limfodrenažinio masažo nauda

Kas yra limfinė sistema ir kokia jos įtaka celiulito atsiradimui?

Tai pagalbinė sistema, kurią sudaro limfa, limfagyslės, limfmazgiai ir kanalai, taip pat labai specializuoti limfoidiniai organai ir audiniai, įskaitant užkrūčio liauką, blužnį ir tonziles. Mokslininkų, tyrinėjančių šią sritį teigimu, daugelis odos būklių pagerėja stimuliuojant limfinę sistemą. Anticeliulitinių procedūrų poveikis taip pat sustiprėja stimuliuojant limfotaką. 

Limfa – skaidrus skystis, cirkuliuojantis žmogaus ir stuburinių gyvūnų limfinėje sistemoje ir tarp
ląstelių esančiame audinių skystyje. Chemine sudėtimi limfa artima kraujo plazmai, nes yra nuolat filtruojama iš kraujo. Limfa teka lėtai, o jos tekėjimas priklauso ne nuo širdies darbo, bet nuo raumenų susitraukimo jėgos bei žemės traukos.

Limfotakos bei kraujotakos sutrikimai yra susiję su celiulito vystymusi. Srityse, kuriose kraujotaka ir limfotaka sutrinka (dažniausiai sėdmenys, šlaunys) dažniau pasireiškia edema, todėl išryškėja odos nelygumai.

Taip pat, celiulitas dažnai siejamas su limfagyslių nepakankamumu, tačiau celiulitas susidaro prieš atsirandant šiam sutrikimui, o ne po jo: tai priežastis, bet ne pasekmė.

Manoma, kad poodinio riebalinio audinio kraujagyslių ir limfinės mikrocirkuliacijos pokyčiai atlieka svarbų vaidmenį formuojantis celiulitui. Yra įrodymų, patvirtinančių fiziopatologinę celiulito hipotezę, susijusią su moteriškų hormonų įtaka limfagyslių susitraukimui ir tonusui, dėl to atsiranda limfostazė ir medžiagų kaupimasis tarp ląstelių. Šis kaupimasis gali turėti įtakos medžiagų mainams tarp ląstelių ir atspindėti vietines reakcijas, sukeliančias edemą ir fibrozę. Celiulito sumažėjimas, stebimas naudojant limfodrenažo techniką, patvirtina šį teiginį.

Kas yra limfodrenažinis masažas?

Limfodrenažinis masažas yra reikalingas norinti normalizuoti bei atstatyti limfinės sistemos darbą. Šis masažas dar vadinamas gydomuoju, nes gerina bendrą žmogaus savijautą. Masažo metu suaktyvinama kraujotaka, organizmas lengvai pašalina susikaupusias toksiškas medžiagas. Ši masažo dėka sumažėja bendras kūno svoris, skatinami odos regeneracijos procesai, ženkliai pagerinama emocinė būklė, sumažėja esami patinimai, taip pat dėl suaktyvėjusios limfotakos žmogus pradeda jaustis energingiau. 

Dėl šių priežasčių net jeigu ir nejaučiate, kad Jums galimai sutriko limfinės sistemos veikla, verta išbandyti šį masažą profilaktikos tikslais, nes sklandus limfos tekėjimas užtikrina gyvybingumą ir padeda apsisaugoti nuo ateityje galimai iškilsiančių problemų, jeigu limfos tekėjimas nuslops. Profilaktiškai atliekamas masažas padės išvengti daugybės sveikatos problemų, taip pat užtikrins, kad jūsų oda išliktų jauna, stangri ir graži. 

Visgi, jeigu jau turite problemų dėl sulėtėjusio limfos tekėjimo, nepamirškite, kad jūsų organizmui reikalinga visapusiška pagalba siekiant atsistatyti, ir vien tik limfodrenažinio masažo šiuo atveju nepakaks. Siekdami pagerini savo organizmo funkcijas, turėsite ne tik reguliariai atlikti limfodrenažinius masažus, bet ir pritaikyti savo mitybos įpročius:

  • Svarbu pašalinti iš maisto raciono itin riebius patiekalus (išskyrus natūralius riebalus, tokius kaip avokadai, alyvuogių aliejus, lašiša ir pan.), taip pat gazuotus gėrimus. 
  • Rekomenduojama gerti daugiau vandens, kuris pagreitins organizmo išsivalymo procesus. 

 

Jeigu laikysitės gydytojo pateikiamų nurodymų, galėsite džiaugtis pagražėjusia oda, esant poreikiui numesite svorio, jausitės energingesni bei greičiau atstatysite normalų limfos tekėjimą. Limfodrenažinio masažo teikiamas efektas bus pasiekiamas greičiau ir efektyviau, jeigu procedūros bus taikomos derinant kartu su kitomis priemonėmis.

Žinoma, priklausomai nuo konkretaus atvejo, reikalingas ir atitinkamas problemos sprendimas. Visgi dažniausiai limfodrenažinis masažas renkamasis dėl estetinių problemų sprendimo, siekiant numesti svorio ar dėl lėtinių ligų. Limfodrenažinio masažo dėka pavyks ne tik greitai numesti svorio, tačiau taip pat užsitikrinti, kad po jo kritimo nesusidarys odos perteklius, oda bus elastinga, pavyks išvengti celiulito bei mažų spuogelių. Taip pat, siekiant puikių rezultatų, reikėtų reguliariai užsiimti fiziniu aktyvumu. Galiausiai, nepamirškite gerti kuo daugiau vandens. Per dieną rekomenduojama išgerti apie du litrus, o  kuomet atliekamas masažas – keletą stiklinių vandens papildomai.

Kuo naudingas limfodrenažinis masažas?

Visų pirma, limfodrenažinis masažas padeda ne tik suaktyvinti limfinės sistemos darbą. Masažo metu akivaizdžiai sumažinami celiulito požymiai, palengva tirpsta riebalinis sluoksnis. Limfodrenažinio masažo dėka rezultatai pasiekiami natūraliai ir yra daug efektyvesni negu įvairūs celiulitą mažinantys kremai. Taip yra dėl to, kad limfodrenažinio masažo dėka ne tik pasiekiami efektyvūs rezultatai, bet ir pašalinamos priežastys, dėl kurių atsiranda celiulitas.  

Limfodrenažinio masažo metu suaktyvinama kraujotaka, pagerinamas venų darbas. Dėl šios priežasties, jeigu pastebite pirmuosius venų varikozės požymius – limfodrenažinis masažas padės to išvengti.  

Šis masažas taip pat rekomenduojamas moterims po gimdymo, kadangi masažo metu suglebusi ar išsitampiusi oda greičiau susitraukia, pagražėja, tampa elastingesnė. Taip pat, oda po masažo greičiau atsinaujina, lengvai pasišalina suragėjusios odos ląstelės.  

Jeigu jaučiate, kad tirpsta galūnės – šis masažas taip pat padės pagerinti situaciją. Galūnių tirpimo atsiradimo priežastys gali būti itin sunkus fizinis darbas, atsiradusi limfedema arba kitos priežastys. Šiuo atveju, limfodrenažinio masažo kursas padės sumažinti arba visiškai pašalinti galūnių tirpimą, bus pagerinta šių vietų kraujotaka.  

Taip pat, limfodrenažinis masažas padeda sparčiau iš organizmo pašalinti besikaupiančius toksinus, todėl po masažo reikia gerti daugiau vandens. Tokiu būdu, procesas bus greitesnis ir organizmas taps ženkliai švaresnis per trumpesnį laiką. Šio proceso metu pasišalina toksinai, druskos, pieno rūgštys, taip pat pertekliniai organizmo skysčiai. Dėl švaresniu tapusio organizmo vidaus, pranyksta spuogeliai, oda tampa daug švaresnė. Kokios yra tokio su limfotaka susisijusio pagerėjimo priežastys? Limfodrenažinio masažo dėka odos būklė pagerėja, nes kai limfinė sistema sutrinka, mūsų organizmas nešvarumus aktyviau pradeda šalinti per odą, taip ji tampa riebesnė, užsikemša poros. Jeigu limfos tekėjimas tampa sklandus – toksinai aktyviai šalinami ne per odą.

Kaip ir kitų rūšių masažai, taip ir limfodrenažinis masažas yra naudingas ir žmogaus emocinei būsenai – padeda atsipalaiduoti, teigiamai veikia nervinę sistemą, sumažina galvos skausmą, numalšina nuovargį, suteikia energijos. 

Taigi, jeigu ieškote būdų kaip pailsėti po įtemptos darbo savaitės arba patirti visišką atsipalaidavimą – masažas yra puikus būdas tai padaryti. Po tokio masažo žmogus ne tik atsipalaiduoja, įgauna naujos energijos, bet ir pagerėja miego kokybė, pagerėja žmogaus poilsio kokybė. 

Limfodrenažinis masažas puikia tinka ir intensyviai sportuojantiems žmonėms, nes masažo metu labai gerai atpalaiduojami įsitempę raumenys. Tokiu būdu puoselėjamas žmogaus kūnas ir sporto dėka pasiektos kūno formos atrodo dar geriau, rezultatai išlieka ilgiau.

Kaip atliekamas limfodrenažinis masažas?

Limfodrenažinis masažas gali būti atliekamas dviem būdais – rankomis arba specialiais masažuokliais ar aparatu. Visi būdai yra naudingi ir efektyvūs, tačiau yra tam tikrų judesių, kuriuos gali atlikti specialistas rankomis, ko nepadarys aparatas. Lietuvoje dažnu atveju naudojami aparatai, kadangi turime palyginti nedaug tikrai aukštos kvalifikacijos ir gebėjimų turinčių masažistų, kurie gerai ir teisingai atliktų limfodrenažinį masažą.  

Limfodrenažinis masažas rankomis atliekamas lėtais judesiais, masažuojama išilgai, limfos tekėjimo kryptimi, šitaip suaktyvinama limfos cirkuliacija organizme. Atliekant masažą rankomis, specialistas užčiuops vietas, kuriose yra susidarę mazgeliai, kurios yra užsikišusios. Taigi, dėl šios priežasties rankomis atliekamas masažas padeda daug greičiau atrasti problemines vietas. Svarbiausia – pasirinkti tinkamą, profesionalų ir puikiai savo darbą išmanantį žmogų, kuris gebės teisingai atrasti problemines vietas ir tuo pačiu limfos tekėjimą skatins visame kūne, ne tik probleminėse vietose. Jei masažas atliekamas visada tik vienoje vietoje, gali atsirasti disharmonija ir suprastėti veikla kitoje vietoje. Svarbiausia atliekant limfodrenažinį masažą yra visuma ir nuoseklumas. Dažnu atveju gali atrodyti, kad skauda tam tikrą vietą ir tai yra pagrindinis problemos židinys, tačiau, tokiu požiūriu vadovautis yra apgaulinga, nes dažniausiai, skausmo priežastis slypi visai kitur. Savo darbą išmanantis specialistas padės ją atrasti ir pašalinti, o tam tikrais atvejais nukreips pas kitą specialistą, jeigu skausmų ir negalavimo priežastis yra labai specifinė ir negali būti pašalinta vien tik masažų kurso dėka.  

Limfodrenažinis masažas aparatu atlieka panašų darbą, kaip ir masažistas rankomis. Masažą atliekant aparatu, rezultatai pasiekiami kiek greičiau. Tiesa, svarbu paminėti, kad aparatas skirtas bendram limfinės sistemos darbo gerinimui – todėl labiausiai tinka profilaktinei priežiūrai. Visos technikos bei įvairūs aparatai yra orientuoti į gilesnių mūsų kūno sluoksnių išjudinimą ir limfos tekėjimo suaktyvinimą.  

Galerija

Pasirinkite dominančią paslaugą

Registracija

Prenumeruoti naujienlaiškį

Prenumeruoti naujienlaiškį tekstas kuria reikia sukurti

Tavo pasirinkimas maksimaliam Grožiui

Įsigyk tinkamos vertės trakų estetikos centro dovanų kuponą.