Vyro sveikatos tyrimai

Tai tyrimų rinkinys, skirtas įvertinti pagrindinius vyrų sveikatos aspektus ir nustatyti galimus sveikatos sutrikimus, kurie gali turėti įtakos gyvenimo kokybei, ilgaamžiškumui ir reprodukcinei sveikatai.

Programos ypatybės

PSA tyrimas padeda anksti pastebėti prostatos vėžį. Kol ši mirtinai pavojinga liga stipriai neišplito, ją galima sėkmingai gydyti ar kontroliuoti. Daliai pacientų net neprireikia gydymo – jie tik stebimi ir reguliariai ištiriami.

Lietuvoje kasmet nustatoma maždaug 2500–3000 naujų prostatos vėžio atvejų. Jis dažniausiai puola lėtai ir tyliai – nesukelia aiškių simptomų, iki nustatomo prostatos vėžio praeina ir dešimt metų.

Prostatos vėžio priežastys iki galo neaiškios. Liga siejama su nesveika mityba, nejudriu gyvenimo būdu,  chemikalais, lėtiniu stresu ir kt. Gerokai daugiau rizikuoja susirgti vyrai, kurie turi prostatos vėžio užkluptų artimų giminaičių.

PSA išsitirti turėtų kiekvienas vyras, sulaukęs 40 metų, o sulaukęs 45-erių – kartą per metus. Atšventusiam 50 metų sukaktį vyrui reikėtų išsitirti 2 kartus per metus. Padidintas PSA rodiklis dar nereiškia prostatos vėžio – tai tik įspėja apie galimybę.

Bendras kraujo tyrimas – tai atskaitos taškas įvertinant sveikatos pokyčius. Jis parodo daug kraujo sudėties parametrų: leukocitus, hemoglobiną, eritrocitus, trombocitus ir kt. Jų pokyčiai padeda diagnozuoti įvairias infekcijas, uždegimus ir kt.

Tyrimą sudaro:

  1. Automatizuotas hematologinis (kraujo) tyrimas (Bendras kraujo tyrimas)
  2. Prostatos specifinis antigenas (PSA)
  3. Glomerulų filtracijos greitis
  4. Kreatininas 
  5. Šlapimo rūgštis
  6. Šlapalas

 

Atlikimo terminas 1 d.d.

Registracija

Prenumeruoti naujienlaiškį

Prenumeruoti naujienlaiškį tekstas kuria reikia sukurti

Tavo pasirinkimas maksimaliam Grožiui

Įsigyk tinkamos vertės trakų estetikos centro dovanų kuponą.