Tobula dovana moterims – Dovanu kuponas   Isigykite dabar!

Hialurono rūgšties injekcijos

Hialurono injekcijos – modernus, šiuolaikinis būdas atkurti jaunatvišką odos išvaizdą, sumažinti raukšles, taip pat koreguoti veido bruožus. Profesionaliai atliktos procedūros leidžia džiaugtis dailiai atrodančia, sveika, pridrėkinta oda.

Hialurono rūgšties injekcijos – jaunystės eliksyras

Kas yra hialurono rūgštis?

Hialurono rūgštis (hialuronatas arba HR) – tai anijoninė, netinklinė, didelės ar mažos molekulinės masės organinės kilmės medžiaga, gaminama glikozaminų glikanų bei esanti jungiamąjame, epiteliniame bei nerviniame audiniuose. Ši, biologiškai aktyvi organinė medžiaga, įprastinėmis sąlygomis, biocheminių procesų metu, gaminama žmogaus organizme ir yra neatsiejamas sveikatos ir jaunystės elementas. 

Hialurono rūgšties molekulių kiekis turi tiesioginės įtakos mūsų odos būklei bei jaunatvei. Sutrikus ar prislopus hialurogenezei, ima silpti bei irti kolageninių, elastinių skaidų struktūros, taip pat formuotis raukšlės. Paviršinės raukšlės ir odos sausumas (dehidratacija) yra glaudžiai susijusi su hialuronato kiekiu jungiamąjame bei epiteliniame audiniuose, mat NMF (natūralus odos drėkinimo faktorius), veikiamas odos gebos pritraukti ir išlaikyti vandenį / drėgmę jos paviršiuje (epidermio sluoksnyje). Dėl šios funkcijos oda sugeba išlaikyti drėgmę, nesausėti. Daugiausia šios medžiagos gaminama jauname amžiuje, vėliau HR generacija ima palaipsniui slopti. 

Hialurono rūgštis (HR) yra natūrali žmogaus organizmo medžiaga, viena svarbiausių tarpląstelinio skysčio sudedamųjų dalių. Daugiausia jos randama odoje ir sąnarių skystyje. HR saugo žmogų nuo pačių pirmų jo egzistencijos dienų: vos užsimezgus vaisiui, ji sudaro drebutinį gemalo audinį, kuris suformuoja virkštelę, jungiančią vaikutį su mama. Apie 50 % visos organizmo hialurono rūgšties yra odoje. Ji užpildo tarpląstelinius tarpus ir drėkina odą, apsaugo ją nuo išdžiūvimo, surandėjimo, saulės nudegimų, ankstyvo senėjimo. 

HR pasižymi savybe surišti ir sulaikyti didelį vandens kiekį (200 kartų viršijantį jos svorį) – būtent dėl šios priežasties ji sugeba palaikyti odai reikalingą drėgmę. Hialurono rūgštis taip pat dalyvauja ląstelių augime ir judėjime. Būtent dėl to ji tokia svarbi žaizdų gijimo procese. Be to, per tam tikrus ląstelių sienelėse esančius receptorius, HR veikia uždegiminį procesą ir kartu su šiais receptoriais priklauso organizmo įgimto imuniteto sistemai. 

Suaugusio žmogaus organizme yra apie 15 g hialurono rūgšties. Normaliomis sąlygomis, kasdien dalis šio kiekio suyra ir atitinkamai tiek pat pagaminama naujos. Jei HR gamyba sutrinka, kasdienis irimas toliau vyksta, ir pusiausvyra labai greit prarandama. HR mažėja žmogui senstant, dėl netinkamos mitybos, sergant sunkiomis ligomis, vartojant kai kuriuos vaistus (pvz., dideles dozes odos tepalų su hormonais gliukokortikoidais). Sąnariuose jos mažėja ir dėl traumų bei uždegimų. Odą paveikus didele doze ultravioletinių spindulių, ląstelės nebepajėgia pačios gaminti HR, tad piktnaudžiavimas saule ar soliariumu skatina ankstyvą odos senėjimą.

Hialurono injekcijos ir kiti taikymo būdai

Hialurono rūgštis šiandien plačiai naudojama kosmetikoje ir medicinoje. Kapsulių pavidalu ji geriama siekiant papildyti HR kiekį visame organizme. HR injekcijos padeda pagražinti veidą, panaikinti raukšles. Sergant kai kuriomis ligomis, HR turintys vaistai leidžiami į sąnarį, kad atstatytų normalią sąnario skysčio būseną. Būtent dėl savo unikalių savybių, tokių kaip sulaikyti drėgmę, sukurti apsauginę gelio pavidalo plėvelę HR naudojama ir žaizdų gijimą lengvinančių bei spartinančių preparatų gamyboje, tokiu būdu sudarant žaizdų gijimui palankias natūralias sąlygas. Ji gerina gijimo procesus, slopina randų formavimąsi, mažina skausmą (apsaugo žaizdoje esančių nervų galūnėles). Hialurono rūgštis dažnai leidžiama į kaktą, siekiant sumažinti raukšles, arba į lūpas, siekiant suteikti apimties, arba į paakius.

Hialurono rūgšties cheminė formulė

Paprastai, terminas rūgštis, asocijuojasi su skysta, lakia, dirglia bei uždegimą / nudegimą sukeliančia medžiaga. Tačiau hialurono rūgštis ardo įprastines, mums suprantamos rūgšties, normas. Hialurono rūgštis (hialuronatas) yra sudaryta iš ilgos grandinės gliukozės molekulių, tiksliau tariant, iš beta oligomerų (1 → 4) gliukosaminų, susijungusių disacharidų grandine. Šie disacharidai sudaryti iš dviejų blokų, jungiamų gliukoze, D –gliukuroninės rūgšties ir N -etil- D -gliukozamino beta dalies 1 → 3) gliukozidų jungtimi. 

Hialurono rūgšties grandinės paprastai sudaro nuo 250 iki 50000 disacharidų. Šios tinklinės jungtys tarpusavyje saistomos vandeniliniais ryšiais, dažniausiai tarp karboksilo rūgšties ir N – etilo grupių. Tokiu būdu, stora tinklinė grandinė gali pritraukti iki šešių litrų vandens vienam gramui hialurono rūgščiai. Todėl hialurono rūgštis gali būti vertinama kaip natūralus drėkiklis jungiamajam audiniui – odai. 

Hialurono rūgšties istorija

Hialurono rūgštis, buvo atrasta 1934 m. mokslininkų Karl Meyer ir John Palmer, Kolumbijos universitete, Niujorke. Jie sugebėjo ekstraguoti cheminę medžiagą (gelį) iš karvės akies stiklakūnio. Mokslininkai pasiūlė, pavadinimą – hialurono rūgštis, iš žodžių junginių: graikiško žodžio „hyalos“, reiškiančio stiklą ir dviejų cukraus molekulių, iš kurių viena buvo uronic – rūgštis. Hialurono rūgštis pasižymi hidroskopine savybe – sugerti ir išlaikyti vandenį. 

Hialurono rūgšties savybės

Hialurono rūgštis yra viena žinomiausių hidroskopinių molekulių. HR patekus į vandeninį tirpalą, vandenilinės jungtys ima veikti gretimas karboksi-ir N-etil grupes. Ši geba įgalina hialurono rūgštį išlaikyti konformacinį standumą ir „užrakinti“ vandenį.

Dar viena HR savybė – plastiškumas. Ši savybė mažina bakterijų ir virusų aktyvumą, dėl to mažėja uždegimų galimybė. Taip pat gerina regeneracinius procesus audinyje, didina odos atsparumą / imunitetą įvairiems pažeidimams, atitolina raukšlių susidarymą. Dėl savo hidroskopiškumo bei viskoelastinių savybių, hialuroninė rūgštis turi platų panaudojimo spektrą kosmetologijoje, medicinoje, ortopedijoje ar odontologijoje. 

Dėl unikalių savybių bei funkcionalumo HR kodas, kosmetiniu požiūriu, įgavo jaunystės eleksyro pavadinimą. Tuo pasinaudodamos kosmetinės bei farmacijos kompanijos pradėjo tobulinti HR, taikant kuo įvairesnes panaudojimo galimybes. Dėl to šiuolaikinėmis sąlygomis mes turime, palyginus, plačią HR vartojimo laisvę. 

Hialurono rūgšties svarba 

Pasiekus atitinkamą amžiaus ribą, HR gamyba ima slopti. Šie pokyčiai tampa vizualia pastebimi nuo 40-ųjų gyvenimo metų, bet įvertinus mūsų gyvenimo tempą, padidėjusį streso kiekį, mitybos įpročius, kartais tas poreikis pasijunta anksčiau.

Dėl žalingo streso poveikio, taip pat nepakankamo poilsio kiekio, organizme suaktyvėja senėjimo procesai ir semti pradedama sparčiau. Tai paaiškina, kodėl mes po įtempto laikotarpio darbe arba asmeniniame gyvenime, pažvelgę į veidrodį, nustembame pastebėję naujai atsiradusią raukšlę. Kai labai daug laiko dirbame prie kompiuterio, oda taip pat praranda drėgmę, atsiranda didelis odos sausumas arba pleiskanojimas. Tam, kad apsisaugotų, organizmas pradeda sunaudoti dar daugiau hialurono rūgšties. 

Toliau veikiant žalingiems aplinkos veiksniams oda ima sausėti, mažėja atsparumas UV spinduliams, lėtėja potrauminė ir įprastinė odos regeneracija, storėja epidermis, ir ima plonėti dermis (tikroji oda), nyksta kolageninės elastinės skaidulos, atsiranda įrūkimai, mažėja fibroblastų aktyvumas, formuojasi įvairaus tipo raukšlės, blogėja mikrocirkuliacija, medžiagų apykaita, mitybiniai bei mainų procesai ląsteliniame lygmenyje. Bendroji tarpląstelinė skysčių PH rūgštėja. Todėl nuolat ar retkarčiais vartodami ar naudodami priemones, kurių sudėtyje yra HR, arba atlikdami hialurono injekcijų procedūras, atkuriame hialurono rūgšties balansą odoje. 

Hialurono rūgšties užpildai (fileriai) 

Stabilizuota (monofazė) HR (fileriai) – užpildai yra injekcinis metodas, skirtas paviršinėms, vidutinio gylio bei gilioms senatvinėms ar trauminėms raukšlėms užpildyti bei tūriniam pildymui. Veikimo ilgalaikiškumas 9-18 mėn. Tai ilgalaikis būdas atsikratyti nepageidaujamų raukšlių. 

Galerija

  • Preparatas su hialurono rūgštimi yra suleidžiamas tuneline ar kita injekcine technika. Tokiu būdu užpildoma raukšlės tuščioji ertmė, o virš jos pakeliama tikroji oda. Nėra ryškaus potrauminio periodo, todėl procedūrą galima atlikti ir per pietų pertrauką. Tinka kaktos, akių, nosies – lūpų ar kitoms raukšlėms pildyti, o taip pat ir lūpų putlinimui ar lūpų kontūrui tobulinti. 

    Kontūrinė plastika – užpildų veikimo mechanizmas, įvedant juos į odą ir / arba po oda, turint tikslą pakeisti odos makroreljefą. Užpildas, dar vadinamas fileriu (angl. filler – užpildas), yra beapvalkalinis, gelinės formos mikroinplantas, įvedamas injekcijų pagalba. Užpildas gali būti naudojamas linijiniam odos paviršiaus išlyginimui (raukšlės) bei audinių papildomų apimčių suformavimui (lūpų arba žandų lipoatrofija). 

    Terapinėje kosmetologijoje užpildai naudojami sąlyginai nedideliais kiekiais – ne daugiau keleto mililitrų. Apimčių kontūrinė korekcija, kai sunaudojama dešimtys užpildo mililitrų, yra rekonstrukcinės chirūrgijos kompetencija. 

  • Lokalių odos reljefų korekcija pagal tipą: klostės, atrofiniai randai, raukšlės, 
  • Lūpų, skruostų, pasmakrės, nosies nugarėlės, apimčių padidinimui. 

Įvedus užpildą į odą, jis užima tūrį, mechaniškai pakeldamas virš jo esančius audinius.

Atvykus į procedūrą, gydytojas jus visuomet pakonsultuos, apžiūrės bei įvertins odos būklę ir patars, koks preparatas jums geriausiai tiktų konkrečiu atveju. Kokybiškai atlikta hialurono rūgšties injekcijų procedūra reikalauja itin profesionalių žinių bei patyrimo, kadangi nepakankamai preciziškai atlikus injekciją galima sulaukti visiškai kitokio rezultato, negu buvo tikėtasi. 

Užtikriname, kad „Trakų estetikos centre“ gydytojai, atliekantys hialurono rūgšties injekcijas, yra aukščiausios kvalifikacijos ir turintys didelę patirtį šioje srityje.

Specialus pasiruošimas prieš procedūrą nėra reikalingas, tačiau rekomenduojama nepersikaitinti saulėje, nevartoti tam tikrų medikamentų, galėsiančių daryti įtaką procedūros metu (kraują skystinantys preparatai, nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, tad jeigu kažką vartojate – perspėkite gydytoją, kuris atliks procedūrą).

Hialurono injekcijos procedūros trukmė priklauso nuo jos apimties, taip pat nuo to, kiek sričių norima koreguoti. Dažniausiai užtrunkama nuo 30 minučių iki valandos.

Pats hialurono rūgšties suteikiamas efektas – sudrėkinta, elastinga ir graži oda išsilaiko nuo 1 iki 2 metų. Norint, kad rezultatas išliktų ilgiau, procedūras reikia kartoti, tačiau vėliau hialurono rūgšties injekcijai sunaudojama mažiau.

Tiek hialuronas, tiek botulinas – inovatyvios, tačiau saugios priemonės, padedančios sumažinti nepageidaujamas raukšleles ir mėgautis elastinga bei gražia oda. Tačiau jų maišyti nevertėtų. Botulino toksino injekcijos dažnai suteikia greitesnius bei akivaizdesnius rezultatus. Hialurono injekcijos taip pat gali būti taikomos veido formos koregavimui, odos ligų gydymui, botulino injekcijos – prakaitavimo gydymui. Kada rinktis hialuroną, o kada botuliną, priklauso nuo norimų rezultatų, koreguojamos kūno vietos. Į šį klausimą geriausiai atsakys gydytojai specialistai.

Taikant šią procedūrą veidui, atsiliepimai Trakų estetikos centro klinikos klientų mūsų specialistus džiugina ir motyvuoja. Įvairaus amžiaus pacientai džiaugiasi odos jaunyste, atkurtu stangrumu ir drėgme. Tie klientai, kurie atlieka hialurono injekcijas veido bruožams formuoti (lūpų ar skruostų užpildymui), ypatingai džiaugiasi klinikoje dirbančių specialistų estetikos suvokimu, anatomijos ir proporcijų išmanymu, gebėjimu tikslingai parinkti leidžiamo užpildo kiekį, kad pasiektas rezultatas atrodytų gražiai ir skoningai. Klinikoje dirbama tik su pačios aukščiausios kokybės šveicariškais Suisselle kompanijos arba Šveicarijoje sukurtais ir Italijoje pagamintais Be Filler preparatais.

Kartais, prieš atliekant  procedūrą žmonės jaudinasi ir nežino ko tikėtis, įsivaizduoja, kad gali pasireikšti šalutinis poveikis arba kad procedūra bus labai skausminga, tačiau prieš patyrusio gydytojo, klinikoje atliekamą procedūrą jaudintis nėra reikalo – procedūra tikrai nėra gąsdinanti, gydytojas atsako į visus iškylančius klausimus, remiasi savo patirtimi medicinos srityje ir mokslu, užtikrindamas, kad puikiai žinotumėte kas jums bus atliekama.

Trakai – gamtos apsuptyje esantis jaukus miestelis, turintis ne tik ypatingą istoriją, bet ir traukiantis žmones dėl spinduliuojamos ramybės ir gamtos bei ežerų grožio. Didžiuosiuose Lietuvos miestuose: Kaune ar Vilniuje gausu įvairių klinikų, tačiau kodėl verta atvykti procedūrai į Trakus? Kuo išsiskiria Trakų estetikos centras?

Trakų estetikos centras – inovatyvi, naujoviška klinika, kurioje procedūros atliekamos taikant pačius kokybiškiausius, aukštu efektyvumu pasižyminčius preparatus. Čia dirbantys specialistai kartu su visa Trakų estetikos centro komanda nuolat tobulėja, domisi rinkoje atsirandančiomis naujovėmis, mokosi, tyrinėja, išbando naujus produktus tam, kad galėtų jums pasiūlyti tai, kas geriausia rinkoje. Dėl to garantuojama aukščiausia duotuoju momentu įmanoma kokybė, klinikos specialistai nuolat tobulėja tam, kad užtikrintų teikiamų procedūrų efektyvumą ir saugumą. Klinikoje naudojama aukščiausios kokybės kosmetika, kosmeceutika ir papildomos priemonės. Į kiekvieną žmogų žvelgiama atsakingai, siekiant jam suteikti tik tai, kas geriausia.

Klinikoje dirba nuolat kvalifikaciją keliantys specialistai, kurie ne tik žingeidžiai domisi grožio industrijos naujovėmis, žmogaus sveikata bei psichologija, bet ir noriai dalinasi savo žiniomis su kitais, veda mokymus, seminarus, dalyvauja respublikiniuose bei tarptautiniuose kongresuose ne tik kaip dalyviai, bet ir kaip lektoriai. Klinikoje procedūras atliekantys profesionalai yra ne tik puikūs savo srities žinovai, gebantys kokybiškai atlikti savo darbą, bet ir nuoširdūs, rūpestingi žmonės, kurie visuomet įsigilins į jūsų norus ir poreikius, supras jūsų pageidavimus, gebės profesionaliai pakonsultuoti ir patarti. Šie specialistai daug domisi estetika ir ne tik žino naujausias pasaulines grožio tendencijas, bet ir turi savo unikalų požiūrį į estetiką ir žmogaus grožį, nuolat plečia savo suvokimo ribas, geba kritiškai mąstyti ir vertinti skirtingas grožio koncepcijas.

Trakų estetikos centre jus pasitiks be galo jauki aplinka, kur galėsite ne tik skirti dėmesio sau, bet ir pasimėgauti žaluma ir ežero gaiva. Klinikos interjeras įkvėptas gamtos, natūralių spalvų tonai veikia harmonizuojančiai, leidžia jaustis ramiai ir džiugina akį apsilankymo metu. Grožis ir estetika – mūsų aistra, todėl mums svarbu kad grožiu ir harmonija alsuotų viskas, prie ko prisiliečiame, tame tarpe ir aplinka. Švara, malonūs kvapai ir nepriekaištingai atrodantis interjeras leis jums atsipalaiduoti ir pasinerti į grožio kūrimo procesą.

Injekcijų kaina priklauso nuo taikymo sričių.

Registracija

Prenumeruoti naujienlaiškį

Prenumeruoti naujienlaiškį tekstas kuria reikia sukurti

Tavo pasirinkimas maksimaliam Grožiui

Įsigyk tinkamos vertės trakų estetikos centro dovanų kuponą.