Tobula dovana moterims – Dovanu kuponas   Isigykite dabar!

Depiliacija

Lygi, glotni, be nepageidaujamų plaukelių oda – anaiptol ne visuomenėje vyraujančių grožio standartų vaikymasis, bet ir būtinybė, norint bet kurioje situacijoje savimi pasitikėti. Galiausiai, tai tiesiogiai susiję ir su elementaria higiena, tad depiliacija vis dažniau tampa tema, aktualia ne tik moterims, bet ir vyrams. 

Yra daugybė nepageidaujamų plaukelių šalinimo būdų, tačiau depiliacija išraunant plaukus yra vienas populiariausių. Taip, tai – šiek tiek skausmingas būdas, tačiau itin efektyvus ir su ilgai išliekančiu efektu. Dažniausiai depiliacija atliekama naudojant vašką arba cukraus pastą. 

Kaip atliekamas depiliavimas vašku arba cukraus pasta?

Ant švarios ir sausos odos tepama šilto vaško arba cukraus pastos. Tuomet dedama neaustinio audinio juosta ir nuplėšiama palei arba prieš plaukų augimo kryptį (tai priklauso nuo depiliuojamos vietos, naudojamų priemonių, plauko struktūros). Taip pat gali būti naudojamas vaškas, kuriam nereikia papildomo audinio – jį specialistas gali nuplėšti šiek tiek kilstelėjęs kraštą. Nuplėšiant vašką arba cukraus pastą, plaukai pašalinami kartu su šaknimis, o tai juos susilpnina. Nauji plaukai dažniausiai atauga plonesni ir retesni, tad kartojant depiliacijas, mažėja ir skausmas. 

Veido depiliacija dažniausiai apima ūsiukų šalinimą, kartais vašku depiliuojant formuojami antakiai. Tam dažniausiai naudojamas vaškas, kuris yra tąsus būdamas žemesnės temperatūros, kadangi veidas yra jautresnis temperatūros pokyčiams.

Po procedūros oda gali būti paraudusi, atsirasti spuogelių. Mūsų specialistai rekomenduos geriausias priemones, kurios padės išvengti plaukų įaugimo. 

Priklausomai nuo depiliuojamos vietos, plaukelių šalinimas gali trukti nuo 15 iki 60 minučių. 

Depiliacija vašku ar cukraus pasta: kurį būdą rinktis?

Dažname grožio salone (Vilniuje, Kaune ir kituose miestuose) dirbantys meistrai savo klientams siūlo rinktis iš kelių depiliacijos metodų alternatyvų. Kuris variantas – depiliacija vašku ar cukraus pasta – tinkamesnis individualiu atveju, įvertinęs odos būklę, patars procedūrą atliksiantis specialistas. Žinoma, sprendimą, prieš tai susipažinus su abiejų metodų ypatybėmis, gali priimti ir pati klientė/klientas.  O, neretai tik išbandžius abi alternatyvas ir palyginus procedūros metu patiriamą diskomfortą bei, svarbiausia, galutinio rezultato efektyvumą, galima išsirinkti asmeniškai priimtiniausią depiliacijos metodą. 

Tiek depiliacija vašku, tiek cukrumi leidžia džiaugtis rečiau (efektyvumas išlieka 3 – 4 savaites) ataugančiais, plonesniais plaukeliais.

Cukraus pasta yra pagaminta iš visiškai natūralių, net jautrios odos nedirginančių medžiagų, tuo tarpu depiliacijai naudojamo vaško sudėtyje yra ir cheminių priedų (dervų, konservantų).  

Depiliacija cukrumi, lyginant su vašku, yra mažiau skausminga procedūra. Tiesa, skausmas, naudojant vašką, juntamas tik šalinant plaukelius. Kalbant apie cukraus depiliaciją, galimas diskomfortas ne tik depiliuojant, bet ir tepant masę ant kūno (ypač, jei plaukeliai yra ilgesni). 

Vaškas po procedūros nuo kūno valomas specialiomis priemonėmis, o cukraus pasta – paprasčiausiu vandeniu, kuris nedirgina odos ir mažina nepageidaujamo poveikio (patinimas, paraudimai, kraujavimas) pasireiškimo tikimybę.

Cukraus pasta, tepama ant depiliuojamos vietos, yra šildoma iki kūno temperatūros, tuo tarpu vaškas naudojamas karštas. Atliekant profesionalią depiliaciją, šis niuansas neturėtų būti labai aktualus, tačiau, depiliuojantis vašku savarankiškai, derėtų atkreipti dėmesį į odos nudeginimo pavojų. 

Depiliuojant cukrumi, priešingai nei labai greitai stingstančiu vašku, iš karto galima depiliuoti didesnį kūno plotą. 

Depiliacija vašku gali sudirginti, pažeisti odą, nes kartu su plaukeliais yra pašalinamas ir nedidelis gyvos odos sluoksnis. Tuo tarpu depiliacija cukrumi, dėl pastos sudėtyje esančių komponentų, pasižyminčių odą puoselėjančiomis savybėmis,  puikiai tinka net ir pačioms jautriausioms sritims (pavyzdžiui, veido, bikini zonai).

Depiliuojant vašku, plaukeliai šalinami prieš plauką, tuo tarpu naudojant cukraus pastą – plaukelių augimo kryptimi. Ši depiliacijos atlikimo ypatybė lemia, jog, naudojant cukraus pastą, plaukeliai įauga rečiau. 

Kaip pasiruošti depiliacijai?

Norint, jog depiliacija cukrumi ar vašku būtų efektyvi ir sukeltų kuo mažiau diskomfortą, reikia tinkamai pasiruošti šiai procedūrai. 

 • Apsišarvuokite kantrybe ir palaukite, kol plaukeliai šiek tiek paaugs (nuo 5 mm iki 1 cm). Pakankamas plaukelių ilgis ypač svarbu, kai ruošiamasi pirmajai depiliacijai. Tai leidžia nepageidaujamus plaukelius pašalinti lengviau ir efektyviau.  
 • Likus dienai iki depiliacijos, rekomenduojamas odos pilingas, kuris ne tik pašalins negyvas odos ląsteles, bet ir pašiauš plaukelius. Tai užtikrins dar didesnį procedūros efektyvumą. 
 • Depiliacijos dieną ant odos negalima tepti kremo, aliejų, losjonų. O, 2 – 3 dienas prieš procedūrą – degintis saulėje ar soliariume. 
Kaip prižiūrėti odą po depiliacijos?
 • Porą pirmųjų dienų po atliktos depiliacijos, siekiant išvengti užkrėsti jautrią odą bakterijomis, negalima maudytis atviruose vandens telkiniuose. 
 • Bent kelias dienas rekomenduojama dėvėti laisvus, iš natūralių medžiagų pasiūtus rūbus. 
 • Bent 48 valandas derėtų vengti veiklos, skatinančios prakaitavimą (sportas, pirtis, soliariumai ir pan.).
 • Jei buvo atlikta pažastų depiliacija, parą nerekomenduojama naudoti dezodorantų. Po veido depiliacijos, 48 valandas nenaudoti dekoratyvinės kosmetikos. 
 • Žinoma, tą pačią dieną po depiliacijos, siekiant išvengti papildomo odos dirginimo, šveitimas ir pilingas nėra rekomenduojami. Tačiau, maždaug po 3 dienų, minėtas procedūras derėtų atlikti ir jas reguliariai kartoti 1 – 2 kartus per savaitę. Taip oda išliks švelni, o ir plaukeliai įaugs rečiau.  
Kada nerekomenduojama šalinti plaukelių vašku arba cukraus pasta?

Turėtumėte susilaikyti nuo depiliavimo, jei:

 • Esate alergiškas/-a vaškui ar kitiems depiliacinių priemonių ingredientams.
 • Norimoje vietoje turite stiprų odos nudegimą (nuo saulės arba kito tipo).
 • Jums nustatyta venų varikozė.
 • Ant odos yra piktybinių odos darinių, hematomų.
 • Sergate nekontroliuojamu cukriniu diabetu arba kitomis odos ligomis.

„Trakų estetikos centre“ Jums gali būti atliekama viso kūno, veido, rankų, pažastų, kojų ir bikini depiliacija. Mūsų klinikoje dirba aukščiausios kvalifikacijos personalas ir naudojamos tik profesionalios priemonės, kurios užtikrins komfortą ir geriausius rezultatus

Galerija

Pasirinkite dominančią paslaugą

Registracija

Prenumeruoti naujienlaiškį

Prenumeruoti naujienlaiškį tekstas kuria reikia sukurti

Tavo pasirinkimas maksimaliam Grožiui

Įsigyk tinkamos vertės trakų estetikos centro dovanų kuponą.